Если Вам пришло по почте “письмо счастья” с Постановлением ГАИ об наложении на Вас штрафа и фотографией Вашего автомобиля с помощью “Визиря”, не спешите платить штраф.
Напишите на адрес отправителя заявление (прилагаеться ниже) и платить ничего не придеться.
Все дело в том, что если не доказано кто именно в момент фотофиксации находился за рулем автомобиля, то и привлекать к ответственности некого.
Если же Вы уплатили  штраф, то это автоматически означает Ваше согласие с предъявленными обвинениями.
После получения подобного письма от Вас ГАИ обязано выполнение Постановления приостановить до момента установления личности нарушителя, а эту личность они вряд ли найдут за отведенный им срок в 3 месяца.
Желаю удачи и не попадайтесь”Визирю” на глаза !!!

__________ взвод ДПС

_________,

Київська обл.

ІДПС пр-ку міліції________ О.М.

 

——————————————————–

 

 

 

 

Іванова Івана Івановича

проживаючого за адресою:

м. Київ

вул. Леніна 1

____________________________________

 

 

 

 

ЗАЯВА

(по  справі про адмімінстративне правопорушення).

 

            25 червня 2009 року  мною була отримана  винесена Вами 09.06.2009 р.  Постанова по справі про адміністративне правопорушення передбачене ст.122 ч.1 КпАП України щодо мене  АІ №1121129.  У Постанові   указано, що начебто я 05.06.2009 року  о 21 год 04 хв. керував  власним автомобілем ВАЗ 2101 д/н 12456КІ, та  на 45 км.  автодороги Київ-Львів начебто перевищив  дозволену швидкість руху на 26 км/год. Як доказ, було додане фото, зроблене приладом «Візир».

Керуючись ст. 268  КпАП   та використовуючи своє право на захист, вважаю за необхідне повідомити Вас про слідуюче:

Згідно з п. 1.9 Правил дорожнього руху, особи, які порушують Правила дорожнього руху, несуть відповідальність згідно із законодавством.

Ст. 14-1  КпАП  прямо вказує, що за наявності обставин, які свідчать про вчинення порушення іншою особою, власник транспортного засобу може протягом 10 днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу повідомити про відповідні обставини  орган (посадову особу), що виніс постанову  про накладення   адміністративного стягнення. На період з’ясування та перевірки цих обставин виконання  постанови про накладення  адміністративного стягнення  зупиняється до моменту встановлення особи, яка вчинила це правопорушення.

Так як постанова отримана мною 26 червня 2009 року, а відправлена Вами 23 червня 2009 року, про що с відчить поштовий штамп на конверті, то 10-ти денний  строк  для пояснення обставин  мною не пропущений.

По суті справи надаю свої пояснення.

05.06.2009 року я їздив до м. Києва по приватним,  віїзджав з дому  о 4 год ранку,  був дуже стомленим  і погано себе почував. Тому   керувати моїм автомобілем  від м. Київ до м. Житомир  згодився   один чоловік, який був також по справам в м. Київ, та повинен був їхати до  Житомира.  Я  первірив його посвідчення водія, воно було у порядку і дозволяло керування моїм автомобілем. Звали  його Іван, прізвища його я  зараз не пам’ятаю,  на  вигляд йому було 35-40 років, з його слів він працює водієм у одному  з автопарків м. Житомира. Передати цьому чоловіку керування у своїй присутності я мав право на підставі п.2.2 Правил дорожнього руху.  

Факт  передачі  керування можуть підтвердити свідки  (перераховуємо свідків) , що перебували  у моєму автомобілі у якості  пасажирів.

Тобто на 45 км.  автодороги Київ-Житомир я своїм автомобілем не керував, а знаходився на задньому сидінні.

У матеріалах, доданих до постанови,  нема ніяких доказів про те хто саме керував автомобілем у  момент  фотофіксації. За таких умов, у моїх діях немає складу правопорушення, у якому мене визнано винним зазначеною постановою.

У звязку з вищезазначеним   вважаю,   що мене  притягнуто  до адміністративної  відповідальності незаконно.

 

Тому, враховуючи вищевикладене та керуючись ст.19 Конституції України, ст. 267 Кодексу про адміністративні правопорушення України, ст. 14-1  КпАП, п.2.2 Правил дорожнього руху.  

 

ПРОШУ:

1. Прийняти дану заяву  до розгляду;
2. На період з’ясування вищевказаних обставин  виконання  постанови  АІ №112219  від 09.06.2009 р.  щодо мене  про накладення штрафу 340,00грн.  зупинити, а після встановлення всіх обставин – скасувати.

3. Повідомити мене письмово про рішення по справі.

 

Додатки:

1.      Копія постанови  АІ №130129  від 09.04.2009 р ;

2.      Копія конверту з штампом поштового відділення м. Київ від 23.06.2009 р. про відправлення мені постанови.

 

29 червня 2009 року